Új területek felfedezése

Az elmúlt években, a kor adta lehetőségeket kihasználva, a fiatalok szemléletformálását filmeken keresztül valósítjuk meg. Filmeket forgatunk, amiket aztán az interneten különféle platformokon keresztül terjesztünk, melyeken hamarabb és könnyebben eljut a fiatalabb korosztályhoz. Az első ilyen sikeres porjekt a Szociofilmklub PLUSZ keretein belül valósult meg, mely során három lelkes fiatal forgathatta le a program során szerzett élményei alapján a saját kisfilmjét, Életutak címmel. Ezt követően a Beleszól6sz! című városi vitaverseny elődöntőjéről és döntőjéről készült promóciós kisfilm, melyet a jövőben a program rendszeressé tételéhez elengedhetetlen toborzáshoz fogunk felhasználni az iskolákban. Szintén idén készült el a tavalyi iskolaéven átívelő Családba nem üt a ménkű programsorozatunkról készült ismeretterjesztő videó, melyet a későbbiekben a fiatalok érdeklődésének felkeltésére, és a hasonló területen dolgozó szakemberek számára jógyakorlatként kívánunk terjeszteni. A videóformátum népszerűségénfelbuzdulva, a jövőben további filmalkotások elkészítésén is dolgoni fogunk. A már kész filmek megtekinthetők az egyesület Youtube csatornáján.