SZIN 2016 – Civil Falu

Az Egyesület a szervezők meghívásának eleget téve idén harmadik alkalommal volt jelen a nyári fesztiváltszezont záró Szegedi Ifjúsági Napok Civil falujában. A szervezet a Nemzeti Együttműködési Alap által finanaszírozott Vekker elnevezésű program keretében költözött ki a Tisza partjára. Ennek célja, hogy a fiatalok figyelmét felhívja az alulról szerveződő magánkezdeményézesek közösségformáló erejére. A fesztiválprogram gerincét a saját fejlesztésű, Fuss Projekt, fuss! nevű társasjáték képezte. A látogatók körében rendkívüli sikert arató játék keretében a résztvevők könnyed formában oldhatták meg a mai magyar társadalomban létező problémákat, megbizonyosodva arról, hogy közösségbe szerveződve lehetséges a társadalmi problémák eredményes kezelése.

Képek a kitelepülésről itt!