Hatodik alkalom – Egészséges család – 2019

A boldog családi élet elengedhetetlen feltétele a családtagok egészsége. Ez volt a témája a program idei első állomásának. Ahhoz, hogy a család mint közösség zavartalanul működjön, hogy valóban szerves egységet alkosson, szükséges, hogy minden a családban élő személy mentálisan és fizikailag megfelelő állapotban legyen. Majdanicsné Stern Julianna intenzív betegellátó klinikai szakápoló segítségével a fiatalok az egészség megőrzésének, a betegségek megelőzésének módjai mellett megismerkedhettek az alapvető szűrővizsgálatokkal is. Julianna közvetlen személyiségének köszönhetően a fiatalok könnyedén legyűrték a helyzettől való kezdeti viszolygásukat és jókedvűen vettek részt a szűrésen. A vizsgálatok szerencsére egyik résztvevőnél sem mutattak különösebb problémát, így az elméleti és gyakorlati elemeket is felvillantó foglalkozás végig jó hangulatban telt.