Nemzetközi önkéntes program – 2017

Az AIESEC nemzetközi önkéntes programjának keretében hat hétre a Partiszkon Egyesülethez érkezett Grúziából Nino Davadze. Az itt töltött időben az egyetemista lány a szervezet munkájába bekapcsolódva részese lehetett az Egyesület tevékenységének, úgy a mindennapi teendőknek, mint a projektjeinknek. A magas szintű szakmai munka keretében belekóstolhatott a közösségszervezés gyakorlati rejtelmeibe. Az elméleti tudását a SZIN fesztiválon és középiskolásoknak tartott programokon is kamatoztathatta. Szabadidejében is nagy hangsúlyt fektettünk ugyanakkor arra, hogy az érdeklődéséhez illeszkedő tartalmas programokon fejleszthesse meglévő képességeit. Az amatőr zenészként, énekesként és dalszerzőként szárnyait bontogató Nina lehetőséget kapott, hogy profi felvételeken örökítse meg előadói tehetségét, valamint egy koncertet is adott. A képzőművészetek iránt is fogékony lány a festészetben is kipróbálhatta magát. Az Egyesület tagjaival közös kikapcsolódásokon pedig megismerkedhetett a magyar kultúrával, szokásokkal és a magyar emberekkel, éppúgy mint a magyar táj nyújtotta szépségekkel. E benyomásait előadások keretében is prezentálta. A hat hét végén számos tapasztalattal, élményekkel és új barátságokkal gazdagabban tért haza.

Képek a programokról itt! / Pictures of the programs

[ ENG ]

Within the framework of the international volunteer program of AIESEC, Nino Davadze, from Georgia, came to the Partiszkon Association for six weeks. In the time spent here, she joined the work of the organization and could have participated in the activities of the Association, in the daily routines and in our projects. Through the professional work, she gained an insight into the practical secrets of community organization. She could use her theoretical knowledge at the SZIN festival and could use it in programs for secondary school students. However, we have also put great emphasis on she could develop her existing skills in her leisure time, with interesting programs that are connect with her interest. As an amateur musician and singer and songwriter, Nina was given the opportunity to record her performances on professional recordings and give a concert to a large number of students and co-workers. Nina who is sensitive to fine art can also tried herself in painting. In the joint programs with members of the Association, she became acquainted with Hungarian culture, customs and Hungarian people, as well as the beauties of Hungarian landscapes. She also presented her impressions in lectures. At the end of the six weeks she returned home with a wealth of experiences and new friendships. It was a great experience for the Association too, and we really liked Nina, so we’re waiting for her to come back to us.