A Partiszkon a KÖ7-en 2019-ben is

Negyedszer vettünk részt a Középiskolások Hetében. Ez alkalommal a Beleszól6sz! programunk KÖ7-re adaptált változatában próbálhatták ki magukat a résztvevők. A 140 éve pusztító szegedi nagy árvíz volt a rendezvénysorozat témája, így mi is ennek szellemében dolgoztuk át a vetélkedőt. A játékosoknak egy elképzelt helyzetben városi képviselők bőrébe kellett bújnia és a városi tanács tagjainak szerepébe helyezkedő zsűri tagjait kellett arról meggyőznie, hogy a várost a régi állapotában állítsák helyre, vagy éppen egy modern település alapjait rakják le. A csoportok nagyon gyorsan ráéreztek a játék ízére, sokoldalúan és kreatívan sorakoztatták pro vagy kontra az érveket, attól függően, hogy a sorsolás során melyik terv mellett kellett kardoskodniuk. A fiatalok láthatóan élvezték a megmérettetést, igazi csapatként közösen készülve fel a beszédre és ügyesen választva ki maguk közül a legtehetségesebb szónokokat, akik nagy átéléssel és hitelességgel alakították a korabeli képviselők szerepét, hatalmas élményt okozva ezzel minden a vetélkedőben résztvevőnek és bizonyítva, hogy a jövőben is bőségesen el leszünk látva a közösség ügyei iránt elkötelezett, tehetséges és elhivatott vezetőkkel.

Képek a kitelepülésről itt!