Egy mozgalmas nap a fiatalok körében – 2017

A Partiszkon Társadalomkutató Közhasznú Egyesület a keddet a fiatalok körében töltötte. Délelőtt a Karitáció Alapítvány és a Mátrix Közhasznú Alapítvány munkatársaival együtt a hódmezővásárhelyi és a szentesi kórház gyermekosztályán az ott betegeskedő gyerekeknek olvastak mesét, színesítve ezzel a kicsik napját és mosolyt csalva az arcukra. Délután az egyik szegedi középiskolában a tinédzser korosztálynak tartottunk filmvetítéssel egybekötött előadást az ősszel újraindult korábbi programunk folytatása, a SzocioFilmKlub Plusz keretében, segítve a saját életutak és életcélok megtalálását. A kora esti órákban az Új Nemzedék közösségi terében zártuk a napot, ahol a szervezet vezetője, Fehér Attila a tavalyi nagy sikerű Vekker programunk folytatásának, az Újra szól a Vekkernek az első rendezvényén beszélgetett négy ifjúsági szakemberrel. A beszélgetés során a fiatalok kulturális szokásait és szabadidő eltöltési módjait vettük górcső alá, a jelenlévő szép számú érdeklődő interaktív közreműködésével.